До відомого львівського волонтера прийшли з… обшуком, його дружину забрала швидка

Сьогодні, 8-го вересня, до відомого львівського волонтера Святослава Літинського прийшли додому з обшуком. Причому через двері повідомили, що хочуть вручити повістку, а коли двері відчинилися, то показали повістку про обшук.

Про це Святослав Літинський написав у соцмережі.

Раніше він критикував правоохоронців, митну службу за те, що ті прискіпуються до волонтерів, які доставляють і переправляють на фронт для українських військових автомобілі та таку потрібну амуніцію для військових. Мовляв, більшість з того, що використовують українські військові, не сертифіковане та придбане за кошти волонтерів. Але усі ці планшети, далекоміри і тепловізори рятують нашим хлопцям життя і допомагають виганяти окупантів з української землі.

Святослав Літинський неодноразово повідомляв, у який спосіб купує для армії ту чи іншу техніку, покроково розповідав як авто потрапляє у ЗСУ.

Прочитав на сторінці Служба безпеки України, що вони вилучили незареєстровану зброю в добровольчого батальйону…

Далі мовчати було б злочинно, оскільки навколо відбувається стільки “злочинів”.

Варто було б

1. Перевірити, чи дрони на передовій поставлено на облік та сертифіковано. І планшети для артилерії. Операторів несертифікованих дронів та планшетів варто оштрафувати. Їхніх безпосередніх керівників посадити.

2. Перевірити чи сертифікована вся комп’ютерна техніка, яку використовують у ЗСУ. На 90% це техніка передана волонтерами, отже без сертифікатів! (це не перебільшення, СБУ вже за це пробує притягати до відповідальності військових).

3. Люди, які ввозять професійні рації не мають ліцензій на ввезення криптографічного обладнання. Їх б посадити.

4. Люди, які ввозять якісні тепловізори, провозять їх ховаючи від митниці, бо це обладнання подвійного призначення. Їх б варто теж посадити.

5. Люди, які ввозять автомобілі для армії – їх легко садити, якщо вони хоч частину коштів витратили за цей автомобіль не зі своїх особистих грошей. Тут легко приліпити або продаж гумдопомоги або нецільове використання благодійних пожертв (Цей пункт теж вже реалізовується, зокрема у Львові, дякую поліції)

На жаль, це не жарти…

Святослав Літинський також виступив на захист волонтерів Олеся Дзиндри і Юрія Музичука.

Стало відомо, що дружину Літинського забрала швидка.

Ухвалу на обшук видав Голосіївський суд Києва. Обшук проводять слідчі з Києва.