У день народження засновника “Дзиги” відкрили Закапелок його імені

Поділитись

У Львові мистецькою вечіркою відкрити закапелок Маркіяна Іващишина у день його народження (6 вересня 1966 року).

Закапелок відкрили поблизу його «Дзиґи». Тут же відбувся джаз-сейшн та концерт місцевих музикантів, на який прийшли друзі Марека мешканці та гості міста. Про це повідомив сайт Львівської мерії.

Закапелок Марека – місце, що пов’язане саме з ним. Бо саме тут затишно і атмосферно, саме тут зажди збиралися і зараз зустрічаються митці міста. Тепер для них Марек “відкрив” і “розширив” місце для зустрічей. Закапелок Марека знаходиться у сквері між вулицею Вірменською та площею Музейною, одразу поруч «Дзиґи», власником якої був Маркіян Іващишин.

«Марек вмів дивитися дальше, аніж ми. Коли ще ніхто не уявляв, що культура і бізнес можуть бути поряд, він вже тим займався і відкрив «Дзиґи» – галерею, кав’ярню і офіс. Потім зробив Jazz Bez, який живе до сьогодні. І десятки інших успішних проєктів: «Флюгери Львова», «Лялька». Вшановувати пам’ять людини, отак лінійно, назвою вулиці – не хотілося. Хотілося підійти так само нестандартно, яким і був Марек. Ніщо краще не пам’ятає Марека як стіни, біля яких він працював добами, сидячи ось тут,  у кав’ярні. Тут він жив. Тому це – закапелок Марека. Йому би сподобалось це маленьке, скромне місце. Тут не буде літніх майданчиків, тут буде жити культура, тут буде тусовка, громадський простір», – висловилася про закапелок керівниця Інституту стратегії культури Юлія Хомчин.

Маркіян Іващишин був ініціатором й засновником низки культурно-мистецьких проєктів, які впродовж останніх десятиліть формували музичне середовище Львова і стали його візитівкою у світі. Це фестивалі «Вивих», «Флюгери Львова», Jazz Bez, Тиждень актуального мистецтва, МО «Дзиґа». Голова Студентського братства, один з провідників Революції на граніті, людина з чіткою громадянською позицією.

Помер Маркіян Іващишин 21 травня 2019 року.