Врятуватися у Львові і подарувати нове життя !

Поділитись

Шестеро жінок, які втекли від війни до Львова з Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей народили діточок. Ще п’ятеро – в очікуванні.

Такий врожай новонароджених маємо у центрі матері і дитини «Незламні матусі», який у Львові збудували для вагітних переселенок. Нині тут мешкає 11 матусь. Про це повідомили на сайті Львівської мерії.

Варто зазначити, що у центрі проживає 24 дитини: четверо дошкільнят, шестеро немовлят і 14 школярів. Чотири родини – багатодітні.

«Усі діти шкільного віку навчаються: відвідують місцеву школу, або в онлайн-форматі там, де навчались раніше. Щопонеділка з дітьми працює психолог, також для них організовують арттерапевничні заняття», – розповіли у Львівському міському центрі соціальних служб.

Допомагають також і молодим матерям, який забезпечують одягом, продуктами харчування, засобами гігієни. За потреби, вони отримують психологічну допомогу, сприяння в оформленні документів, влаштуванні дітей в навчальні заклади, оформленні довідок.

Центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два двоповерхових будинки для вагітних жінок-переселенок, загальною площею 1300 м2, які звели в районі Тракту Глинянського. Будинки зібрано на місці з дерев’яних конструкцій, було перейнято досвід з США. Загалом у них зможуть жити одночасно понад 100 вагітних або породіль з дітьми, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Поряд із житлом облаштовано хідники, оглядовий і дитячий майданчики та озеро. З кожною матусею підписується договір, де визначено термін та умови проживання.

Фото Романа Балука.