Коронавірус у Львові: кількість хворих зростає

Поділитись

Кінець літа і початок осені у Львові нагадали про існування коронавірусу. Цей небезпечний штам грипу вже не так прогресує з огляду на попередню вакцинацію. Однак симптоми до збільшення кількості захворюваності стають більш помітними.

За інформацією головної лікарки Львова Лесі Кобецької, з початку серпня збільшилася кількість хворих на коронавірус. На початку серпня було госпіталізовано 16 пацієнтів, через тиждень – 36, ще через тиждень – 76. Піком було 122 госпіталізованих. Загалом у серпні мали 900 захворілих, більшість з них мали легку форму.

За словами лікарки, легший перебіг хвороби пояснюється тим, що люди вакцинувались. Станом на зараз 70% мешканців міста вакциновані першою дозою, 67% – другою дозою, 8% – першою бустерною дозою, і ще 240 осіб – другою бустерною дозою. Вакцинація «вчить» імунну систему розпізнавати вірус і боротися з ним. Це мінімізує ризик смертельних ускладнень.

Серед тих пацієнтів, що захворіли, половина не мали вакцинації (!).

15 осіб, що мали супутні хвороби, на жаль, померло.

Як повідомляється на сайті Львівської мерії, у Львові можна вакцинуватись такими вакцинами: Johnson&Johnson, Pfizer та CoronaVac.

«Вакцину Johnson&Johnson отримали близько місяця тому, і рекомендувала б нею активно вакцинуватися тим, хто ще не вакцинувався зовсім: це зручно, тому що вакцинуватися треба лише раз і тоді за півроку – робити бустерну дозу. Маємо Pfizer – наразі він закінчується, але впродовж 10 днів маємо отримати нову поставку, та CoronaVac», – каже Леся Кобецька.

Вакцинуватись можна в будь-який зручний день у міських поліклініках. Записатись на вакцинацію можна за номером телефону поліклініки або у свого сімейного лікаря чи самостійно у системі Helsi.

Зараз активним є штам «Омікрон», проте він мутує. Симптоми такі, як у ГРВІ – гарячка, біль у горлі, суглобах та м’язах, головний біль, а також втрата нюху та смаку.

Загалом у міських лікарнях Львова передбачили понад тисячу ліжок для хворих на коронавірус у трьох міських лікарнях: лікарні святого Пантелеймона, лікарні святого Миколая та 5-тій лікарні. Понад 115 ліжок – реанімаційні, є достатньо апаратів ШВЛ, біля кожного ліжка є киснева точка. Також достатньо є кисневих концентраторів, зокрема й тих, які видають пацієнтам амбулаторно для підтримувальної терапії.

Нагадаємо, зробити першу бустерну дозу можна не раніше, ніж за 6 місяців після другої дози вакцини. А другу бустерну дозу – не раніше, ніж за 4 місяці після першої бустерної дози.

Календар планових профілактичних щеплень доступний тут: https://cutt.ly/UGEIVKS.