У Британії обрали нового прем’єра замість Бориса Джонсона

Поділитись

У Великобританії сьогодні, 5-го вересня, обрали нового прем’єра. Ним стала міністерка міністерства закордонних справ Ліз Трасс. Її опонентом був колишній міністр фінансів Ріші Сунак.

Чи стане вона другою Маргарет Тетчер ?! Чи продовжить справу великого друга України Бориса Джонсона ?!

Ось що коротко відомо про біографію нової прем’єрки Великобританії.

“Як прем’єр-міністерка я буду найбільшим другом України, піду по слідах Бориса Джонсона”, – запевняє Ліз Трасс, міністерка зовнішніх справ Великої Британії.

Це очевидно найважливіша цитата Ліз Трасс, яка сьогодні хвилює усю Україну. Вона здобула перемогу на виборах лідера Консервативної партії, а вже завтра, 6-го вересня, обійме посаду, коли відвідає королеву Єлизавету II.

Мері Елізабет Трасс народилася 1975 року в Оксфорді в сім’ї “лівих поглядів” – професора математики та медсестри. Її мати була активісткою кампанії за ядерне роззброєння та ходила на вуличні акції разом з донькою. Маленька Ліз навіть створила “бомбу” зі старих рулонів килима для маршу в Пейслі (Шотландія), куди її сім’я переїхала наприкінці 70-х. На цій акції натовп вимагав відставки тодішньої прем’єрки Маргарет Тетчер.

Щоправда, Трасс політикиня вже заявляла, що готова натиснути червону кнопку, якщо буде на це потреба.

Трасс навчалася в державній школі в Лідсі, а потім в Оксфордському університеті.

В Оксфорді Трасс обіймала посаду президента клубу ліберальних демократів, підтримувала легалізацію канабісу, а на партійній конференції 1994-го закликала до скасування монархії. Хоча згодом, через два роки перейшла до позицій консерваторів. Ці позиції повністю суперечать тому, що вважається основою консерватизму у 2022 році.

Після Оксфорда Трасс працювала бухгалтеркою у компаніях Shell і Cable&Wireless, а у 2000 році вийшла заміж за колегу-бухгалтера Г’ю О’Лірі, якого зустріла на конференції консерваторів.

2014 року у віці 38 років Трасс стала наймолодшою​​ жінкою, яка увійшла до уряду Британії. Її призначили державною секретаркою з питань навколишнього середовища, продовольства та сільських справ.

«Як прем’єр-міністр я буду найбільшим другом України, йдучи по шляху Бориса Джонсона, зобов’язуюсь гарантувати, що путін зазнає невдачі і стратегічної поразки в Україні, а росія буде скована в майбутньому», — заявила Трасс.

Ліз Трасс неодноразово підводили нерви під час виступів. І через те вона змінила голос з голосного на спокійніший і говорить теж повільніше.

У листопаді 2021 року Трас як і колись Маргарет Тетчер у Західній Німеччині, проїхалася на танку в Естонії, застерігши росію від стратегічної помилки. Так само як і Тетчер колись приїхала до Москви у хутряній шапці Ліз Трас прибула 10 лютого цього року на зустріч із лавровим теж у хутровій шапці.

Вона також вважає, що саме Великобританія має стати центром відбудови України після закінчення війни.