Перша леді Польщі і перший заступник Садового запустили апарат МРТ

Саме сьогодні, 5-го вересня, у Львові запустили сучасний апарат МРТ. Про це повідомляє сайт Львівської мерії.

Уряд Польщі подарував, а перша леді Польщі Агата Корнгаузер-Дударазом відвідала лікарню святого Луки Першого медичного об’єднання міста Львова.

Не обійшовся запуск медичного апарату і без першого заступника міського голови Андрія Москаленка, за активної участі якого запрацював перший комунальний магнітно-резонансний томограф експертного класу.

Скільки будуть коштувати послуги такого МРТ для пацієнтів – не повідомляється.

На апараті можна проводити повний спектр діагностичних досліджень у максимально короткий термін, отримуючи при цьому знімки найвищої якості. За добу тут можуть обстежити близько 40 пацієнтів.

«Це перший комунальний МРТ-апарат у нашому місті. Важливість його появи неможливо переоцінити. За нашими підрахунками, щодня 16 людей в області потребують МРТ-діагностики. На рік це майже 6 тисяч пацієнтів. Відтепер усі вони матимуть змогу пройти повну якісну діагностику у міській лікарні.

Це обстеження головного мозку, черевної порожнини, судин, хребта, м’яких тканин, суглобів та внутрішніх органів. МРТ-апарат має систему датчиків штучного інтелекту, які автоматично визначають стан пацієнта та необхідні обстеження саме для нього. А ще дозволяють без променевого навантаження визначити мінімальні зміни в організмі людини», – пояснив Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова.

Важливо те, що завдяки апарату, дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору проводять без затримки дихання, тому тепер його можуть пройти тяжкі та реабілітаційні хворі, діти та літні люди. Також технології апарату дозволяють легше переносити дослідження пацієнтам з клаустрофобією,  і діагностика доступна для людей з надмірною вагою (до 200 кг).

Тривалість МРТ-дослідження – 20 хвилин, а профілактичне обстеження всього організму, тобто МРТ-скринінг, проводять за індивідуальними параметрами пацієнта, і воно займає від 30 хвилин.

Нагадаємо, про рішення придбати МРТ-апарат для однієї із міських лікарень Львова прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив наприкінці квітня цього року під час свого візиту до Львова.

Фото Романа Балука.