Відому диригентку хочуть позбавити звання амбасадорки Львова

Таку ініціативу проявив львівський журналіст Олександр Сирцов, який зареєстрував відповідну петицію Про позбавлення диригентки Оксани Линів звання Почесної амбасадорки Львова.

Українська диригентка Оксана Линів, яка зараз працює в Європі, зокрема була диригенткою Байротського вагнерівського фестивалю у Німеччині та керівником відомих музичних колективів.

За свої міжнародні успіхи та відданість розвитку української культури була відзначена званням Почесної Амбасадорки міста Львова.

Водночас виступаючи із патріотичними гаслами Оксана Линів виявилася вкрай нерозбірливою у своїй музичній співпраці, наслідком чого є постійні скандали щодо її співпраці з російськими виконавцями та виконанням творів російських авторів під приводом “музика вище цього і вона не належить одній державі”. Зокрема, як вона сама повідомила на своїй ФБ спільним DVD із записом опери Вагнера “летючий голландець” із заслуженим дєятелем іскуств РФ Дмітрієм Черняковим. Перед тим, Оксана Линів працювала диригентом на тому ж таки Вагнерівському фестивалі із тим же Дмітрієм Черняковим.

7-9 квітня 2022 року як музична директорка Комунального театру Болоньї здійснила постановку опери Чайковського “Іоланта” у якій, за її задумом, мала взяти участь українські та російські виконавці, однак ряд українських виконавців відмовилось стояти на одній сцені з представниками країни-агресора.
Вважаємо, що така позиція співпраці з музикантами, що представляють країну-агресора є несумісною з пропагандою української культури та перекреслюють всі здобутки Оксани Линів у цій царині.

Тому вимагаємо від міського голови Львова позбавити Оксану Линів звання Почесної амбасадорки міста Львова.