П’ять країн Євросоюзу обмежують в’їзд росіян через свою територію до ЄС

Поділитись

Національна безпека є пріоритетнішим за колективні домовленості усередині Євросоюзу. Якщо Євросоюз не домовиться про колективний підхід для скорочення кількості росіян, що прибувають до ЄС, то деякі країни приймуть “національні заходи”.

Йдеться насамперед про східні країни ЄС такі як Польща, Фінляндія та країни Балтії – Литву, Латвію, Естонію, які межують з росією. Саме через ці країни з часу широкомасштабного вторгнення росії в Україну в’їхало 700 тисяч російський здебільшого туристів. Про це пише “Українська правда”

Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва вимагають підписали начебто спільну заяву та вимагають від Єврокомісії запропонувати “відповідні заходи щодо віз”, які “рішуче зменшать потік російських громадян до Європейського Союзу та Шенгенської зони”.

“Допоки такі заходи не будуть введені на рівні ЄС, ми розглянемо можливість встановлення тимчасових заходів на національному рівні для вирішення неминучих проблем громадської безпеки, пов’язаних зі збільшенням потоку російських громадян через наші кордони”, – сказали вони.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що рішення про перепустку для росіян через їхні території це національна компетенція країн і саме ці країни згідно з принципом національної безпеки будуть вирішувати питання в’їзду на свою територію.

П’ятеро країн ЄС вважають у спільному рішенні, що це їхня громадська безпека і вони мають право приймати рішення на свій розсуд. Водночас вони готові підтримувати опонентів путінського режиму і допомагати їм залишити росію.

Саме сьогодні, 31 серпня, у Празі (Чехія головуюча у Раді ЄС) міністри закордонних справ будуть намагатися домовитися про призупинення спрощеного візового режиму з москвою. Це вони вважають “необхідним першим кроком”, але це не завадить їм шукати більш суворих заходів для зменшення кількості росіян, які в’їжджають у їхні країни.

Європейські дипломати не схильні до повної заборони поїздок для росіян через країни ЄС, але ймовірне призупинення візової угоди з РФ, зростання візового збору та збільшення часу для обробки візових заяв і кількість документів для цього може зрости.