Рекламні бігборди приберуть з узбіч доріг

Такий проєкт Закону 25 серпня розглянула Верховна рада України. Йдеться про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання.

Текст законопроєкту за N 7696 розміщено на сайті парламенту.

У ньому йдеться про важливість правильного розташування дорожнього сервісу, інфраструктури вздовж доріг державного значення, комунікацій, облаштування в’їздів і виїздів.

Окрім того приділили депутати увагу і розміщенню рекламних бігбордів вздовж доріг.

Отож законопроєктом пропонується внести зміни до статті 38 Закону України «Про автомобільні дороги»» щодо заборони розміщення об’єктів зовнішньої реклами у смузі відведення автомобільних доріг загального користування, що відповідає європейським стандартам, та забезпечить комфортні умови руху користувачам доріг та підвищить рівень його безпеки.

Рекламоносії, які розміщуються в смузі відведення доріг не відносяться до складових автомобільних доріг загального користування (стаття 9 Закону України «Про автомобільні дороги»), а їх розміщення в межах смуги відведення доріг, особливо на основних під’їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного перевантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшенню часу його реакції під час керування автомобілем.

Реклама відволікає водія

При цьому, по-перше – зовнішня реклама, незалежно від бажання водія, відволікає на декілька секунд його увагу від дорожньої обстановки та технічних засобів організації дорожнього руху, що може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди, по-друге – рекламоносії, що розміщені на узбіччях доріг створюють перешкоди дорожнім механізмам, особливо в зимовий період, що в свою чергу не забезпечує належне утримання проїзної частини та узбіч автомобільних доріг.