Чому обвал будинку у центрі Львова – явище зовсім не випадкове

Поділитись

Редакція “Контент Медіа” публікує пост відомого львів’янина Юрія Ситника, який він розмістив у фейсбуці.

Йдеться про сумнозвісний від 26 серпня обвал будинку у центрі Львова. Начебто ні з того ні з тамтого завалилися три квартири. Посеред міста. Для чиновників Садового як порятунок можна вважати факт, що у сусідньому будинку готувалася до робіт якась фірма, завозячи у подвір’я будматеріали. Ну не будуть же чиновники нарікати на свою недолугість і бездіяльність, коли мешканці міста сотнями в день звертаються про протікання води у підвалах, прогнилими каналізаціями та ринвами, балконами, що падають. Всі ці проблеми адміністрація Садового і він сам перекладають на плечі городян, знімаючи будинки з балансу ЛКП, але справно нараховуючи квартплату за…бездіяльність жеків.

Втім, послухаємо авторитетну думку автора, який вказує на глибокі причини руйнувань будинків у Львові.

Щоби львів‘яни, і не тільки, зрозуміли, що обвал будинку в центрі міста є таким самісіньким НЕвипадковим явищем як і трагедія на Грибовецькому сміттєзвалищі, наведу декілька цифр.

Житловий фонд Львова, у його офіційно встановлених межах на 1 січня 2008 р., становив 12914,5 тис. м2 загальної площі.

Житловий фонд у незадовільному стані (з фізичним зносом 41–60%) займав 839,4 тис. м2 загальної площі (6,5%). Це, насправді, величезна цифра. Для порівняння: проєктна площа комплексу «Парк Тауер», збудованого з грубими порушеннями на вул. Стрийській, – 26 тис. м2.

Тобто, для відселення житлового фонду, що перебуває у незадовільному стані, потрібно збудувати щонайменше 32 подібних об’єкти! Якщо взяти до уваги забезпеченість житлом у Львові, яка на момент розробки Генплану дорівнювала 17,6 м2 загальної (10,7 м2 житлової) площі на особу, можна припустити, що в аварійному житловому фонді мешкає близько 50 тис. львів’ян.

Непридатні для проживання будинки

Станом на 2008 р. у Львові було зареєстровано 173 будинки, непридатні для проживання, загальною площею 14,8 тис. м2. Також зафіксовано значні обсяги вибуття житла через переведення житлового фонду в нежитловий, у результаті викупу квартир під офіси та магазини.

Під час таких перепрофілювань перших поверхів часто порушувалися несучі конструкції, що погіршувало загальний стан будинків.

Насправді стан житлового фонду є ще більше катастрофічним ніж виглядає з наведених показників.

На Форумі «Львів і майбутнє», який провів 26 травня 2019 року Ігор Кузьмак, було озвучено наступне: у місті 30 км.кв.- це карстовонебезпечні зони. Для порівняння – реальна площа Львова (без насильно адміністративно приєднаних територій) становить 117,88 кв.км. Це означає, що 25% території міста є потенційно небезпечними!

Аби читачі зрозуміли суть цієї небезпеки, процитую одного з гостей «Великого Львова» Петра Волошина, викладача кафедри конструктивної географії та картографії Львівського університету ім. І. Франка: «Карст – це процес розчинення водами ґрунтових порід, який призводить до утворення порожнин в їхніх масивах. Із часом, коли розмір такої підземної порожнини перевищує критичний, склепіння обвалюється, й на поверхні землі утворюються провалля, карстові “лійки”, “колодязі”, “блюдця”. Якщо будівля не має відповідного захисту – то під фундаментом виникає провалля завглибшки до 20-40 метрів, і врятувати її практично неможливо. Але найбільша небезпека полягає в тому, що такі карстові утворення виникають практично миттєво. Якщо зсувні процеси розвиваються протягом кількох годин, то карстові порожнини можуть з’явитися за кілька хвилин».

Звісно за часів каденцій пана Садового ніхто досліджень розвитку цього явища не проводив. Ну, поки що Бог милує, нє?

Також на згаданому форумі було зазначено, що ерозійні процеси в місті збільшились у 30 разів (каюся – прослухав за який період), а на звернення ніхто не реагує. Йде освоєння небезпечних ділянок, відбувається підрізка зсувів схилів – схили повзуть (Куртумова гора).

Що робиться під львівськими будинками ?

Поширине явище суфозії – вимивання дрібних часток грунтовими водами. Під фундаментами львівських будинків відбуваються критичні речі: з’являються провальні лійки через зношеність інженерних мереж , їх просідання, пошкодження та руйнування. Щоби оцінити серйозність проблеми, зазначу, що на той самісінькій 2008 рік зношеними та аварійними вважалися:

64,6% вуличної водопровідної мережі (590 км);

89,7 % внутрішньоквартальної та внутрішньодворової водопровідної мережі (220 км).

Геотехнічний Інститут проводив відповідні дослідження, висновок: підземні води різних горизонтів є тісно пов‘язані через гідрогеологічні вікна, що призводить до оголення фундаментів і комплексної руйнації.

Дощі заливають Львів не через клімат, а через халатність керівників міста

Підтоплення територій, яке ми бачимо буквально після кожної потужної зливи – це теж вельми актуальна проблема, породжена корупційною халатністю та некомпетентністю, а не «кліматичними змінами».

Антропогенний процес негативно впливає на геологічне середовище.

Місто жахливо переущільнене незаконними (тобто збудованими всупереч Генплану) житловими висотками – це суттєво збільшує навантаження на грунти та мережі. Переущільнення та недорозвиненість вулично-дорожньої мережі є особливо небезпечними під час війни. Всі пригадують транспортний колапс у перший день московського вторгнення? А він виник лише через черги на АЗС! Уявіть собі, не приведи Боже, евакуацію!

У нас удвічі менша лише довжина вулиць, не кажучи про ширину та інженерні споруди, ніж у співмірному за чисельністю Кракові. На один кв.км удвічі менше доріг ніж у Відні! Тому, навіть не зважаючи на те, що у нас рівень автомобілізації удвічі менший ніж у згаданих містах, місто зупиняється в перманентних заторах. При цьому, урбоідіоти (це ще лагідне слово!) невпинно зменшують проїжджі частини доріг велодоріжками і так званими «автостоянками», якими у Львові забезпечено заледве 5% загальної потреби! Відтак, у випадку, до прикладу, серйозної техногенної катастрофи місто стає пасткою для мешканців! Виїхати з нього буде неможливо.

Про таблички “Укриття” і піари Москаленка-Садового у підвалах

Про які укриття ви говорите?! Чому всі мовчать, що почепити табличку «Укриття» на звиклий підвал – це злочин! Адже таке місце може легко стати колективною могилою! Ніхто не в курсі, що навіть до найпростіших укриттів є нормативні вимоги? А мер повний ідіот, що розміщує у себе на сторінці відео, де його заступник демонструє «укриття» в школі та вказуючи на невеликий ящик з медикаментами і пару носилок каже, що то «санітарна частина»?! До речі, про обвал будинку в центрі міста Садовий промовчав – як же це… ницо і підло!

А що зроблено в царині вирішення проблем так званих «хрущовок», чий нормативний термін експлуатації добігає кінця? Ха-ха-ха! Геніальні садо-урбаністи, на кшталт чаплінських-шмідів і їм подібних, такими дурницями не переймаються. Все їхнє завдання – це обсирати удостоєний державної премії Генплан Львова та виправдовувати корупційну, злочинну та бездарну діяльність свого шефа, який вирішив, що він усіх перехитрить і Бога за бороду схопить, утвердившись на плечах продажних попів усіх конфесій.

До цього всього додайте катастрофічну якість нового житлового будівництва, на яке працюють цілі заводи з метою виробництва низькоякісної продукції під виглядом (з оформленням відповідних документів) нормативної. О-о – та то шалені заробітки, з огляду на масове будівництво!

Отаке. Вчергове шматочок правди, яка все одно безсила перед розтиражованим засобами масової ідіотизації (ЗМІ) примітивно-самонемічним популізмом і всепроникною корупцією. Тож згадаймо класичне, жи каждий нарід є гідним свого правителя. І вся влада від Бога. Звісно, за гріхи невігасластва та розумової ліні. Амінь!