Садовий нарахував у львівських будинках 10500 пунктів обігріву.

Міський голова Львова Андрій Садовий вже вкотре використав підготовку до зимового періоду задля власного піару. Комунальні служби підготували, вичистили і відпуцували (не вистачало тільки червоної доріжки) для мера підвал на вулиці Трильовського, 8-а, де він показово “змонтував і запалив “буржуйку”.

Про це повідомляє сайт львівської міськради, який водночас наводить вимоги працівника ДСНС до облаштування металевих печей у підвалах. Їх, в принципі не можна встановлювати у підвальних приміщеннях. Але, цитуємо сайт міста Львова, “як виняток, допускається їх встановлення при дотриманні вимог безпеки праці”.

Що ж, а тепер про те як комунальні служби підійдуть до виконання цього доручення мера. Знову цитуємо сайт адміністрації міста:

“Металеву піч можна встановлювати на відстані від 0,7 до 1 м від горючих матеріалів.

Буржуйку можна змонтувати на цеглу, закритою металом.

Важливо, що на стіні має бути встановлений сповіщувач чадного газу.

Відтак у приміщенні має бути прихід свіжого повітря, а дим, який буде утворюватися, має виходити через трубу назовні.

Також піч не повинна стояти на шляху евакуації, її краще розмістити у якомусь кутку.

Водночас у кожному підвалі має бути розміщений план підвалу і схема евакуації.

Наголошу, якщо піч буде горіти, то в цей час завжди має бути людина, яка буде за цим стежити»,- пояснив рятувальник Володимир Дубасюк.

Отож тепер черга за малим – виготовити для кожного будинку план евакуації, визначити у кожному будинку пічника чи кілька відповідальних осіб і завезти дрова.

Отож вже зовсім скоро, на вимогу Андрія Садового мають бути встановлені металеві пічки у підвалах/укриттях. Зробити це повинні балансоутримувачі будинків, а це управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та інші, до 1 жовтня.

Окрім того чекаємо на ущільнення отворів у вікнах і дверях загального користування наших будинків.