Литва закупить для України безпілотники-камікадзе

37 польських безпілотників-камікадзе Warmate закупить для України Литва.

Про це заявив міністр оборони цієї країни Арвідас Анушаускас, повідомляє телеграм-канал Збройні сили України.

Відомо, що дрони Warmate важать близько 5,7 кг і можуть відлітати на відстані до 30 км зі швидкістю 150 км/год. Ці безпілотні літальні апарати можуть перевозити вибухівку знищувати танки чи навіть командні пункти.

Warmate (від англ. war mate — бойовий товариш) — ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження противника методом самознищення. Може бути класифікований як «літак-снаряд», або ж «баражуючий боєприпас» (англ. loitering munition). Розроблений польським підприємством WB Electronics, концепція вперше представлена в 2014 році.

Безпілотник має застосовуватися разом з БПЛА FlyEye, що надає розвідувальні дані.

Експонувався у вересні 2015 року на виставці MSPO-2015. У квітні 2016 року віце-президент компанії повідомив, що комплекс вже замовили дві країни, що зараз є втягнутими у військові конфлікти.

Станом на червень 2016 року чернігівське підприємство «Чезара» придбало в Польщі екземпляр БПЛА Warmate і ліцензію на його серійне виробництво, і проводило випробування.

БПЛА Warmate був продемонстрований 11-14 жовтня 2016 року у Києві на виставці «Зброя та безпека—2016».

В листопаді 2016 року міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив про наміри Збройних сил і Територіальної оборони Польщі якнайшвидше взяти на озброєння тисячі ударних безпілотників місцевого виробництва, в тому числі і Warmate.