Чи будуть мобілізовувати в Україні чоловіків з інвалідністю ?

Після того як наприкінці червня 2022 року українські нардепи запропонували призивати на службу в армію людей з інвалідністю після їхньої згоди, на сайті Верховної Ради України з’явився відповідний законопроєкт. 

Чи можуть мобілізувати людей з інвалідністю ІІІ групи ? Прояснив ситуацію експерт на сайті Fakty.com.ua

Відповідно до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію,  не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю;

або

  • відповідно до висновку військово-лікарської комісії, тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

У цій статті закону чітко не вказано групу інвалідності, відповідно, люди з інвалідністю не підлягають мобілізації.

Проте, відповідно до частини другої статті 23, особи з інвалідністю у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

Таким чином, людей з інвалідністю ІІІ групи можуть мобілізувати за їхньою згодою.

Якщо вам надійде повістка, потрібно прийти до військкомату у зазначений час та мати з собою документи, які підтверджуватимуть вашу інвалідність.

Чи будуть мобілізувати людей з інвалідністю ІІІ групи

Адвокат Іван Ліберман зазначає, що ІІІ група – це легка інвалідність, тобто, це легкі розлади здоров’я, які дозволяють людині воювати.

Тож цілком ймовірно, що чоловіки з третьою групою інвалідності після проходження ретельної медкомісії можуть знадобитися у ЗСУ.