Перемир’я з росією не вигідне Україні

Поділитись

Про це зазначено на сайті президента України.

Озвучив цю позицію української влади радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

На його переконання, яке він висловив німецькому виданню Bild, будь-яке тимчасове перемир’я означатиме продовження агресії з боку росії у майбутньому.

«Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, Російська Федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час», – зазначив він.

Якщо завершення війни буде неповне, то в Україну не ризикнуть повертатися багато наших громадян, не прийдуть інвестиції.

«Це буде «сіра зона», яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі», – вважає радник керівника Офісу Президента.

Михайло Подоляк зазначив, що Німеччині та іншим країнам ЄС переговорний процес сьогодні невигідний, оскільки це спровокує Росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані.

Зараз в Україні через війну суттєво знижується якість життя, і у Європі також спостерігатиметься певне погіршення. Між іншим вартість газу за одну тисячу кубів у Європі сягає 3 тис. дол. США.

«Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час», – наголосив Михайло Подоляк.

Починати розмови щодо переговорів з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії РФ дотиснути Україну військовим шляхом, переконаний радник керівника Офісу Глави держави.

«Лише після того, як Росія зрозуміє, що вона більше не зможе вести війну», – підсумував він.